Ile kg wyciskasz przy pompkach? Oblicz swój ciężar!
95 Comments


Hi, Arek here, People often think, that to train with proper weights, you have to pump iron in the gym they think, that calisthenics exercises like push ups are only low weight exercises and it’s only worth doing them on holidays when you can’t train in the gym Today I will show you how much weight you press during doing push ups to look how much weight I push up press I will use ordinary bathroom scale I’m sure you have your one yourself This scale will show me the exact pressure on it during doing push ups You wil see pushing weight in following types of push ups: knee push ups with back bent (bad position) knee push ups with straight back (correct position) classic push ups pike push ups one arm push ups one arm push ups with legs toghether like in the book: “Convict Conditioning” Now my bodyweight is almost 82 kg (180 lb) every result I will show you will be divided by the mass of my body to see how much percentile (%) of my body mass is pressed during every type of push ups I will show you Let’s begin the measurement! Look at my Peruvian Hairless Dog Peri running in the background 😉 Push up measurements are done they aren’t very exact Margin of error can be about half to one kg (1 to 2 lb) but it will give you some glimpse into the weights you press during push ups Results for KNEE PUSH UPS WITH BENT BACK (IMPROPER POSITION)
40
00:03:17,840 –>00:03:19,840
In upper position I pressed on the scale 46,3 kg (102 lb) In downward position 34 kg (74 lb) it gives 56% of my bodymass pressed PROPER KNEE PUSH UP Upper position 44,4 kg (98 lb) Downward position 50 kg (110 lb) that means in the downward position I pressed 61% of my bodymass CLASSIC PUSH UP: Upper position: 58,8 kg (130 lb) Downward position 61 kg (134 lb) this is the highest value I pressed today It is 74% of my bodymass PIKE PUSH UP This is quite surprising Because I thought that I will press more than during classic push up but it showed otherwise Upper position: 49 kg (108 lb) Downward position: 56 kg (123 lb) It gives 68% body mass Now ONE ARM PUSH UPS! Upper position in ONE ARM PUSH UP with legs spreaded it is 57,5 kg (126 lb) Downward: 56,9 kg (125 lb) It gives 70% of my bodymass. ONE ARM PUSH UPS WITH LEGS TOGETHER (CONVICT CONDITIONING) Results are nearly identical Upper position: 56,4 kg (124 lb) Downward position 57 kg (125 lb) It is 70% of my Body Mass How can I comment this results? Look! During classic push ups You press about 75% of your body mass! During one arm push ups you press around 70% BM But you have to remember that it is ONE ARM push up You press this weight with only one arm
80
00:05:43,140 –>00:05:45,140
Show me somebody who weights around 80 kg (176 lb) like me And one arm press one barbell which weights 60 kg (132 lb) Because that is the wieght I pressed during one arm push ups I think that calisthenics doesn’t need to be shy Calisthenics is not some ugly gym sister! It’s different but maybe even better! Especially during one arm push ups You press more weight Than in the gym exercises What to do, when push ups and one arm push ups are to easy to you? Begin train DIPS To press 100% of your bodymass or handstand push ups to press 100% of your bodymass Now, knowing percentiles (%) you press during your pushups and your weights calculate yourself how much weight you press during your push ups and give me your results in the comments I hope you like this video Don’t forget to subscribe my channel! And see you on my next video! Bye!

95 thoughts on “Ile kg wyciskasz przy pompkach? Oblicz swój ciężar!

 1. Na wyciskaniu na ławce masą własnego ciała, potrafie zrobić z 4-5 powtórzeń. Dipów jestem w stanie zrobić 20 i więcej.
  Pompek na jednej ręce jestem w stanie wykonać 4-5, a wycisnąć hantel wynoszący 60-70% mojej masy ciała to dla mnie kosmos.

 2. Zeby byc porzadnie wyrobionym trzeba dziwgac zelastwo i nie proboj wmowic, ze nie. Okej, bedzie progress, ale do czasu, z czasem zwykle pompki, diamenty czy inne przestana dawac efekt, dlaczego? Za maly ciezar dla pobudzenia miesnia. Jezeli ktokolwiek mysli, ze Lazar Novic czy Hannibal for King zrobili to co zrobili tylko i wylacznie na drazku, to smiac mi sie chce.

 3. 67kg klasyczne, moj rekord na lawce plaskiej narazie 120 kg 2 powtorzenia, mysle ze i tak wole zelastwo na silowni, ale czasami nie ma czasu to i w domu trzeba zrobic trening. piona!

 4. Ja od jakichś 2 lat robię codziennie bądź co drugi dzień jedną serię na max z nogami na krześle i trzymając uchwytów na podłodze, aż sobie sprawdzę ile podnoszę. ( 90 powtórzeń to mój rekord)

 5. http://321start.pl/kalistenika-street-workout/
  Pompki dla początkujących i bardziej zaawansowanych: http://321start.pl/pompki-najwazniejsza-jest-roznorodnosc/
  Treningi Personalne przez Skype: http://321start.pl/trening-w-domu-przez-skype/
  Treningi Personalne (także z elementami samoobrony) w Krakowie: http://321start.pl/

 6. W pompce jednorącz zaangażowanych jest wiecej miesni niż w wyciskaniu hantli, więc jest to bardziej zlozony ruch. Ciekawy material leci +

 7. Niestety ale nie mogę się zgodzić z tym co mówisz . Robiłem kiedyś podobny test. Jeśli jesteś wprawiony w robieniu pompek na pewno potrafisz ich zrobić bardzo dużo. Ciekawe czy na siłowni potrafisz wycisnąć z ciężarem 70% masy ciała podobną ilość powtórzeń. Wydaje mi się że decyduje tutaj w pewnym sensie masa rąk. Przy wyciskaniu sztangą, klatka musi wycisnąć w górę również ręce. W przypadku pompek ręce przenoszą obciążenie na wagę. Może nie przedstawiłem jakiś super argumentów ale coś w tym jest. Pozdrawiam

 8. Sranie w banie, jak ważę 75, to pompka klasyczna 55.5kg, 20 pompek zrobię spokojnie, a na 100% nie wycisnę 55kg na ławce 20x, bo na siłowni ostatnio byłem pare lat temu.

 9. Tylko przy pompkach ten ciężar spoczywa także na tricepsie brzuchu plecach i barkach nie izolujesz tego jak na ławce do tricepsa i klatki.

 10. Wziąłeś pod uwagę wagę jaką wykazały pomiary, weź pod uwagę, że rąk nie podnosisz. pomiar nie jest miarodajny… 120kg na ławeczce przy jakimś stażu i pozycji w jakiej odbywa się ćwiczenie to żaden wynik, jest to standard. Kalistenika jest ok, nie jest jednak tak siłowa jak siłownia a bardziej sprawnościowa. Różnice są trochę większe niż próbujesz pokazać.

 11. NO spoko ale takimi pąpkami za dużo się nie zdziała. widzisz jak wyszło 75 % to takich pompek zrobie na raz ze 40 waga 88 kg czyli wynik : 66 kg . Sztangą 66 kg też bym na spokojnie z 30 ruchów zrobił tylko że co by mi to dało ? Mięśni to to nie buduje tylko wytrzymałość. Ewentualnie z jakimś obciążeniem + 10 / 20 kg i można robić inaczej to mija się z sensem.

 12. a co z podciąganiem? ja np. przy wadze 70kg podciągne się tak do 15 razy nadchwytem (pełne podciągnięcia) a na klate wzialem jak na razie 55kg 3 powtórzenia

 13. Widać, że masz krótkie ręce. Ciekawe ile pompek robiłbyś mając ręce mojej długości. Jakoś nikt przy ciężarze nie uwzględnia zasady dźwigni.

 14. Ciekawy film. Mam jedno pytanie ? Jesli na jednej ręce tam wychodziło ok 50kg to w takim razie czy weźmiesz ciężar 50kg i wyciszniesz jedną ręką ? Pewnie nie. Coś tu jest nie tak. 😉

 15. MOje zdanie jest takie, Calistenica jest bardzo dobrą formą ćwiczeń i o ile na siłowni od razu masz progress i potem powoli słabnie, o tyle w calistenice na początku jest bieda a po np 3mieś nagle jak wielki JEB! rośnie się (pod warunkiem że jest odpowiednia objętość)

  Moje zdanie na temat zastosowania tego typu treningowego może niektórych zdziwić. Bowiem jest to idealna aktywność do spalania tłuszczu na redukcji.
  -Angażuje wiele grup mięśniowych
  -nie izoluje mięśni
  -pracujemy nad stabilnością
  -wywołuje duży stres metaboliczny
  -wzmacnia także mięśnia przy kręgosłupowe oraz stabilizujące
  -zapewnia nam trening na poziomie ciężaru około 60-70% BM co jest idealną formą w czasie redukcji.
  -buduje siłe!

  Zatem na redukcji IDEOLO! do budowania masy…jak kto woli 😉

 16. Myślę że w wypadku pompek nie ma żadnej kontroli nad progresją obciążenia. Co najwyżej można zwiększać ilość powtórzeń. Nie chcę mówić że pompki są całkowicie bezużyteczne ale prawdziwego treningu z ciężarami to nie zastąpi. Oczywiście zależy to od celu treningu. Jak widać na wideo kolega nie jest kulturystą. Jako trening sprawnościowy owszem. Jako trening siłowy do pewnego momentu owszem. Jako trening na zwiększenie masy jedynie dla początkujących.

 17. pompki sa najlepsze dla poczatkujacych jak i dla tych ktorzy chca zrzucic zbedny tluszcz. poprawiaja wytrzymalosc, angarzuja prawie cale cialo, brzuch , plecy ramiona.. a ten test jest nie miarodajny. wiadomo ze sila skoczy do gory ale nie na takim poziomie procentowym w stosunku do wolnych ciezarow.

 18. Wieczna wojna o nic. Moim zdaniem warto laczyc i cwiczenia z ciezarami i cwiczenia z masa wlasnego ciala poniewaz kazde z tych cwiczen dziala inaczej. Czy robic je razem na jednym treningu czy oddzielnie jest to bez roznicy, kazdy sam niech sobie wybierze metode ktora najlepiej dziala:)

 19. Sorry ale tak to nie działa. Ręce nie wliczają się w wyciskany ciężar, one same biorą udział w ćwiczeniu. Tak naprawdę trzeba by było odliczyć ciężar obu rąk żeby uzyskać dokładniejszy ciężar faktyczny.

 20. pierdolenie w komentarzach, większość jak zwykle pseudoznawców, przy treningu w JWK dzięki samym pompkom przybywa mi spokojnie od dwóch do pięciu kilogramów siły miesięcznie, przekładając ten wynik na wycisk obojętnie jakiego to żelastwa na siłowni

 21. Podczas wykonywania pompki na jednej ręce posiadamy 3 punkty podparcia, ruch "wyciskania" jest bardzo mocno ustabilizowany, pracują duże grupy mięśniowe. Przy wyciskaniu jedną ręką hantla na ławce, sporo energii musi zostać użyte na jego "ustabilizowanie" natomiast gdyby ławke umiejscowić pod suwnicą wynik byłby porównywalny, co z pompką na jednej ręce. Pozdrawiam.

 22. Przy klasycznych, tj. męskich pompkach każdy podnosi 66% swojej masy ciała, przy pompkach na jednej ręce i dwóch nogach 110% masy ciała, a przy pompkach na jednej ręce i jednej nodze 132% masy ciała.

 23. Sorry, ale waga łazienkowa ma 'dokładność' do 0.1kg, ale to misnomer, wręcz celowe przekłamanie – chodzi o skalę, natomiast rzeczywista dokładność to nawet +/-2kg. Tanie tensometry i soft oszukujący pomiar robią swoje – są sposoby na sprawdzenie tego. Wszelkie pomiary elektroniczną wagą są skazane na grubą niedokładność. Lepiej już wziąć szalkową wagę.

 24. Na siłownie trzeba chodzić….Byłem mistrzem w wojsku w pompkach i na drążku i wiem co mówię….Bez siłowni nie zrobisz masy siły….

 25. No spoko, ale moim zdaniem pompki i kalistenika to zaliczyłbym raczej do uzupełniających ćwiczeń raczej, na samych drążkach i pompkach nigdy nie zbudujesz potężnych rozmiarów i takiej siły jak na sztandze 😉

 26. no niestety 39.5kg to nie wezmę na jedną rękę a takich pompek lewą ręką (prawa coś bardzo słabo się do tego nadaje) przy dobrym dniu zrobię ok 15

 27. I co z tych procentów masy – żeby mięśnie rosły, trzeba dociążać w kolejnych etapach. Kalistenika jest świetnym sportem i dobrym sposobem na figurę, ale porównywanie jej do siłowni i to pod kątem wzrostu masy mięśni jest nieporozumieniem.

 28. niestety ale te obliczenia nie przekładają sie na hantle :(, energia potencjalna przy hantlach jest o wiele większa, dochodzi wiele rozłożenie tej mocy na mniejsze partie mięśnia i bicki urosną szybciej, to tak jak prawidlowa praca hantlem, a bezmyślne zamachy przy tych drugich, energia rozkłada sie dodatkowo np na więzadła które nie urosną ale mogą sie zerwać, kontuzjowac

 29. Nie do końca się z tym zgadzam, pomysł ciekawy, ale nie odejmujesz wagi rąk. Też jestem/byłem instruktorem i jestem inżynierem 🙂 , dlatego jako dociekliwy opiszę Ci mój wynik w kontekście mojej osoby. Aktualnie potrafię zrobić – rekord – 7 prawidłowych pompek przy wadze 97 kg, wychodziłoby z Twoich wyliczeń, że wyciskam jednorazowo około 71 kg tymczasem mój rekord w wyciskaniu na ławce prostej to 56 kg – tylko jeden raz. Moje ręce są dosyć grube, lewy biceps 44 cm, prawy 42 cm. Myślę, że one zawierają się w tej różnicy. W przypadku chudych rąk wyniki pewnie bardziej byłyby zbliżone. Należałoby zmierzyć w litrach objętość rąk i przemnożyć 1:1 razy kilogramy, bo trudno zważyć same ręce, choć w sumie też dałoby się to zrobić. To też nie da w pełni dobrego wyniku, bo robienie pompki przypomina trochę wyciskanie sztangi z przymocowanymi po bokach grubymi łańcuchami leżącymi w spoczynku na ziemi lub gumami zaczepionymi od dołu do podłoża, im wyżej tym ciężej. Uważam, że wyciskać sztangę jest ciężej, ale na pociechę pompki są zdrowsze i absorbują mięśnie głęboki. Film mi się spodobał, zasubskrybuję Cię i pozdrawiam.

 30. Mi przy ledwo 180cm wyszło nieco ponad 75% masy ciała, może jakoś źle się podpieram albo po prostu góra mojego ciała jest cięższa niż dół proporcjonalnie, sam nie wiem :/

 31. Ćwiczenia kalisteniczne są świetnym dopełnieniem treningu, ale żeby rosnąć mięsień musi mieć bodziec. Nie piszę tu o wytrzymałości mięśnia lecz o jego hipertrofii. Dla porównania dodam przykład zawodowego kulturysty i biegacza długodystansowego. Kulturysta robi od 5 do 12 powtórzeń na jakąś tam serie w zależności w jakim mezocyklu jest, jest to trening tlenowy, gdzie dostarcza tlen do organizmu, odżywiając mięśnie plus przerwy pomiędzy seriami, dlatego jest w stanie zbudować np. 95kg masy mięśniowej przy świetnych wynikach siłowych. Biegacz zaś nie potrzebuje tak potężnych mięśni, które tylko by mu utrudniały bieg ponieważ musiał by dotlenić zbyt wielką masę mięśniową, dlatego organizm biegacza pozbywa się tego co zbędne podczas biegu w tym wypadku wielkich mięśni.
  Oczywiście to tylko teoria, ja sam opieram się nie tylko na ćwiczeniach siłowych, dokładam do treningu również ćwiczenia kalisteniczne czyli różnego rodzaju podciągania i pompki.
  Szacunek dla Ciebie za uprawianie i propagowanie sportu jako stylu życia, lecz jednak, gdy zaczniesz dzielić się swoją wiedzą, polecam najpierw bardzo wnikliwie poczytać na temat różnicy pomiędzy treningiem siłowym, a kalistenicznym.

  Ps. gdyby kalistenika była treningiem strikte siłowym to jestem ciekaw czy trójboiści wyciskali by po kilka set kilogramów na ławce płaskiej lub przysiadach. Zmierzyłeś całokształt mocy włożonej w trening, a moc nie równa się sile.

  Wszystko co napisałem jest bardzo powierzchownie określone, temat jest bardziej obszerny niż może się wydawać, ilość technik treningu siłowego jest naprawdę ograniczona tylko ludzką wyobraźnią.
  Pozdrawiam

 32. A Ty wyciśniesz jedną ręką 60kg hantlę? Ja waże 94kg. Zrobię pompkę na jednej ręce (prawidłowo), natomiast 65kg hantli nie wycisnę. Nie dam rady. Moim zdanie nie da się tego przełożyć 1 do 1.

 33. To chyba nie jest tak do końca , waga pokazuje nacisk , wydaje mi się że trzeba by było jeszcze odjąć ciężar reki bo jej nie podnosisz a ona jest ważona i mały procent wagi który jest wazony a on się zmienia przy zmiania nachylenia . Wydaje mi się ze te 60kg co napisałeś to jest około 45kg . Przepraszam ja się nie mądruje i nie twierdze że tak jest ale to są takie moje przemyślenia . Pozdrawiam i dzięki za film

 34. Ja co roku na wiosnę pozbywam się tłuszczu zimowego biegając,dużo go nie ma jednak kilka kilogramów wpada po zimie,na siłownie nie chodzę gdyż za stary już jestem i mi się po prostu nie chce,zresztą latem zazwyczaj mam wagę 85-87 kg przy wzroście 182 cm,biceps 44,klatka 124 cm,talia 90 cm,udo 60 cm,w talii mogło by być powiedzmy 80 cm ale już chyba nie w tym życiu,pozdro.

 35. ja mam pytanie, ile % masy ciała wyciska się trenując pompki z nogami położonymi wyżej? jest to wysokość mniej więcej taka, że na wyprostowanych rękach moje ciało znajduje się w pozycji pionowej. Coś możesz ogólnie powiedzieć więcej na temat tych pompek?

 36. Głupota. Przecież przy pompkach nie działa tylko klatka, ale wiele innych mięśni. Zaczynajac od ramion, przez brzuch, mięśnie głębokie, pośladki, na nogach kończąc.

 37. moim zdaniem powinienes podlozyc wage pod kazdy punkt podparcia (czyli pod nogi tez) i wtedy procentowo obliczyc nacisk na nogi nacisk na rece dociazenie odciazenie itd za pomoca bardziej zaawansowanych urzadzen inaczej pomiary moga byc nieprecyzyjne, a nawet bledne

 38. inni walą duże dawki sterydów znam gościa co robił cykl i nie ćwiczył tylko gruby się zrobił i ćwiczył na sucho po tym przytyciu byle jak trening wedle własnego widzimisie bo nim więcej ważył przez tłuszcz tym trudniej było musie podciągać czy pompki robić czy przysiady z własnym ciężarem ale stwierdził że by będzie ćwiczył z powrotem na cyklu żeby lepiej rosło uznał że po co te rekordy na klate,barki,na martwy ciąg czy na przysiad chciał samą wodą spuchnąć i znieczulić się na ból i byle jak mięsień miał pracować nie stosując żadnej zasady joe weidera czy trójboju siłowego czy podnoszenia ciężarów tylko własny ciężar ciała ewentualnie lekkie obciążenia i mięśnie które rosą bez problemu u chudych czyli brzuch,kark,palce,przedramie,kaptury,łydki a tak to sterydy go znieczuliły tam gdzie trzeba

 39. Hej, jestem po niezłej kontuzji i od roku nie moge normalnie zrobić pompek… Rok temu kontuzja i tak już zostało… Chodziłem po lekarzach i dali diagnozę ale nie chcieli operowac i teraz staram się wygrać z bólem. Uczę się od nowa pompek klasycznych i zaczynam na podporze a już przy tym cierpie… Na pięściach robiłem ale to nie było to co klasyczne. Tymi wyciskałem niby niewiele ale tak z 30-40 pompek a na pięściach jedynie około 10… Słabo no nie?

 40. Pomiar gówno wart.
  I już nawet nie chodzi o zastosowanie wagi a o realia.
  Grubasek niewytrenowany 100kg załóżmy że zrobi te 5 pompek – teoretycznie wyciągnie jakieś 75kg
  Podziel to na pół masz po jakieś 37kg.
  Dajmy fory (bo może się moc kumuluje na dwie łapy) i stawiamy mu hantelkę 15kg.
  Polegnie przy pierwszym podejściu na modlitewniku (izolacja aby było prawidłowe wykonanie) i tyle w temacie.

 41. ~50 kg (ważę 75-77kg), codziennie 4 serie po 22 razy (p. 2 min.), pompki klasyczne, z nieco szerzej rozstawionymi dłońmi. Niedługo 4 x 25! 🙂

 42. Skoro jest taki kozak i twierdzi że wyciska 57kg jedną ręką podczas pompki to niech idzie na siłownię weźmie hantle 57 kilowe i wyciska 1reka

 43. Bzdury waze 110kg robie 10 pompek na silke nie chodze i co wejde""z ulicy"" i machne seryjke sztanga 80kg? Uwazam ze by mnie zgniotła bez jednego udanego. Jak juz to te winiki trzeba podzielic jeszcze na pół i wyjdzie ile mozna wyciskac na sztandze. Dawno temu wazylem 80kg robilem 50 pompek a serie na klate 65kg 10x wiec tego nie da sie tak obliczyc. Bezwartosciowy film sorry , fajny by byl gdyby to byla prawda ale nie jest

 44. Najwyższy wynik to 74% masy ciała.Ja na ławce w ostatniej serii podnoszę 111% masy swojego ciała,więc odpowiedź na twoje pytanie " Czy duże ciężary podnosisz tylko na siłowni? " brzmi tak, duże ciężary podnoszę tylko na siłowni.

 45. Powiem tylko , że props za kanał i za to że nie siedzisz na dupie i nie narzekasz ale coś robisz. Z fizyki to ty jednak zbyt wiele nie załapałeś 😂 życzę zdrówka i prawdziwych postępów 💪✋

 46. Ale przy pompkach ciężar ten jest też podparty o ziemię… To tak trochę jak na maszynie. Nic sztangi nie zastąpi. Ale pompki są spoko np. w trasie tylko ze 40kg na plecy muszę wrzucić;-)

 47. Jak dla mnie każde wyniki to bzdura. Powinieneś np badać nacisk plecami i jak najmocniej napierać nimi na wagę, bo tak to średniawa, ale pomysł jak najbardziej spoko.

 48. xDDDDDDDDDDDD robienie pompki na jednej rece a wyciskanie hantla to calkiem co innego, wyciskasz hantla to sie nie pochylasz tylko robisz dokladnie jak to powinno sie robic a na 1 rece nigdy niezrobisz dokladnego wycisku i pozatym mowisz ze 60kg xDDD to idz sprobuj i pokaz nam jak hantlą chociaż te 40kg na jedną reke bierzesz xD ja np 40 kg hantlami czyli razem 80kg wezmę góra 15x podniosę , 60kg tez bym wzioł bo nawet przywiązywałem dodatkową hantlę czyli tak naprawde trudniej niz normalnie 65kg bo dodatkowo uwazac musialem na utrzymanie rownowagi z dodatkowa hantla przywiazana i bylo bardzo ciezko a takie pompki i waga nic nie powie czy podniesiesz czy nie xD watpie bys nawet 40kg (dobrze) wycisnął a tak na jednej rece pochylajac sie to nie problem nawet dla kogos niecwiczacego

 49. fajne 🙂 myślę, że pomiar może się różnić w zależności od wychylenia do przodu w trakcie pompki – im większe wychylenie tym większe obciążenie. Ja staram się tak robić i czuć różnicę. Fajne są też pompki na bicek: dłonie odwrócone i na wysokości środka ciężaru ciała. Wtedy stopy się unoszą lekko do góry i operujemy całym ciężarem ciała… jeszcze tego nie próbowałem bo za cienki jestem ale kiedyś na pewno spróbuję 🙂 pozdro.

 50. Ja waze 125 kg, ( wzrost 194cm ), łapa 46cm. Robie 15 pompek na uchwytach do robienia pompek ( zeby jak najbardziej upodobnic pozycje do wyciskania bo uchwyty trzeba mocno scisnac , podobnie jak sztange ). 125kg x 0,74 = 92,5 kg . Ale na silowni nie jestem w stanie wycisnac tej wagi 15 x . Siadają mi tricepsy, przedramiona i nadgarstki. Ktos wie jak sobie z tym poradzic ?

 51. Pompki na jednej ręce to złe dla ciała.. . Tumany nie wiedzą,że pompki są preferowane we wojsku,tak jak przysiady. Wystarczy to robić przez 4 lata i silownia to debilizm. Na siłownię chodzą pedały,kurwiszony,sterydy,dilerzy sterydów i inne wynalazki. PS Niedorozwoje sądzą,że pompki są łatwiejsze niż wyciskanie durne na ławce.. . PS Pompek jestem w stanie zrobić z 45 za jednym razem,a potem serie 3x. Nie wyobrażam sobie, żebym tyle razy sztangę rypał na klatę ( na ławce do bani się podnosi, plecy zawadzają mi o ławkę), pompki mnie kompletnie nie ograniczają,ani nic nie blokuje. Mrówki nie ćwiczą na siłowni,a podnosza tyle co ich ciało jak nie 3x tyle.., bo ćwicza pompki palanty sterydowe.

 52. Dzięki za informacje,do obliczania używam tego kalkulatora bench press https://strengthlevel.com/ Dodam,że według mnie pompki są trudniejsze niż wyciskanie,angażuje się znacznie więcej mięśni do tego żeby utrzymać ciało nad ziemią(przyciąganie) przy wyciskaniu leżysz sobie wygodnie i pracuje głównie tylko klatka,możesz sobie również pomóc tzw. mostkiem a dzięki niemu możesz wycisnąć kilka a nawet kilkanaście kg więcej…

 53. Ale wydaje mi się że wyciskanie martwego ciężaru to większe wyzwanie niż podniesienie własnego ciała które posiada pewne napięcie mięśniowe, do tego ciężar jest inaczej rozłożony

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *