The Dropped Object Experiment | 1 LB Bolt, 20′ vs. 30′ | Safety Week 2016
21 Comments


FALLING FROM 20 FEET, A 1 POUND BOLT WILL
HAVE AN IMPACT OF ALMOST 2,000 POUNDS OF FORCE. “Alright, ready to start?”
“We’re good to go. Clear.” “Clear. 3-2-1.” NOW WITH THE PROTECTION OF THE HARD HAT. “Wow” DROPPING FROM A HEIGHT OF 30 FEET, IT WILL
NOW HAVE AN IMPACT OF ALMOST 3,000 POUNDS OF FORCE. “3-2-1 dropping”
“Wow. That’s quite a difference.” “That did a lot more damage. Ten more feet.” NOW WITH A HARD HAD. “Dropping.”
“Whoa. That sounded like a gunshot.” “We do have damage down here where his neck
would be.” END

21 thoughts on “The Dropped Object Experiment | 1 LB Bolt, 20′ vs. 30′ | Safety Week 2016

 1. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2146316058727087&id=133125770046136

 2. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2146316058727087&id=133125770046136

 3. 2000 funtów siły prawie ? chyba się z hujami na rozumy pozamienialiscie   sruba wazy poł kilo w zaokrągleniu i zz wysokości 6,5 m w momencie zderzenia ma  około jedenaście m/s i około 30 dżuli energii kinetycznej to jaka siła szczytowa uderzenia ssie wytworzy alezy teraz od obiektu w który ta srubka wypeirdoli pomijam miejsce jej uderzenia i ewentualna deflekcje jej na niewieliej powierzchni gdyby rypła w cos twarddeggo  na załączonym filmie srednia siła  przy uderzeniu w ten owoc nieprzekracza  800 niutonów sruba schamowaa lub jak kto woli wbiła sie  na głebokosc jaakis 4cm czyli mamy 30:0,04= 750 Niutonow siły sredniej i strzelając na oko jak arbuz hamuje taka srube powiedzmy ze dwa razy wwiecej szczytowej czyli w arbuza jebła z siła około stu piedziesieciu kilo a nie żadne prawie 900 kg wy jebaane  oszołomy żeby na arbuzie rypła z taka siła arbuz musiałby mieć całkowicie zmienna rezystancje a tak nie jest ; czyli np. zerowy opor na początku i bardzo duzy na końcu albo na odwrot bardzo duzy na początku i zerowy na końcu przy jebnieciu w hełm na oko  hełm shamował  ta srube na dystansie jakiś 3 cm 30:0,03 = 900 N szczyt pod 200 kilo powiedzmy żeby ta sruba przy predkosci jedenastu m /s wytworzyła 900 kilo siły szczytowej musiałby przypeirdolic w cos dużo twardszego i oczywiście o odpowiedniej kruchości żeby się nieukruszylo przy zzaniskiej sile bo chodzi nam o 900 kilo siły przy standardowej elastycznosci obiektu odbierające uderzenie decelracja musiałby nastapic na dystansie około 7 milimetrow żeby wytworyzło się prawie 9000 Niutonow siły czyli ta sruba musiałby przypeirdolic w cos dużo twardszego i mniej się uginającego niż ten arbuz i hełm  ,przy jebnieciu w płyte stalowa do pomiaru siły gdyby shamowała na dystansie powiedzmy milimetra co zależy od wytrzymałości tej stali na psi na kompresje ale załozmy milimetr na odpowiedniej powierzhcni duderzenia ==siła by wyniosła jaakies 3 tony przy ruchu jednostajnie opóźnionym i pod 6 przy  standardowej sztampowej jak w pilce tenisowej charakterystyce deflekcyjnej tej stali nieznam jaka jest  tak na marginesie ; wiec skod wy kurfa zescie wyczasli 900 kg siło to jeden czort raczy wiedzieć bo  siła wkazda strone może się zmieniac zaleznie od obiektu w który ta sruba jebnie zzarowno może clakowcie spaść do zera prawie jak jebnie w długa słaba gume od gaci i może wyjebac w kosmos jak zajebie w diament odpowiednia powierzchnia rest in kurna pis .

 4. i had a stone in sice if a tennisball fall of an Volvo 210 excavator bucket there hit my blue helm, i hit so hard I felt it my neck and there where a big white spot in my helm, danm happy for having that on

 5. What a surprise, I'm suscribed to twisted sifter and they just posted this video 🙂
  https://twistedsifter.com/videos/always-wear-a-hard-hat-on-a-construction-site/

 6. After football field, olympic pool and empire state building, the new american unit : watermelon
  Stupid people.

 7. I think the premise is good, but I would like to see this done with something more comparable to a human skull. It would also be interesting to collect/show metrics regarding force/speed of impact. (myth-busters style!)

 8. which means…… if i throw the the bolt and nut just with the strength of my arm i could throw with a force that would be greater than dropping it from 20 feet? I'm pretty sure i could bust that melon just by throwing to it.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *